Menü:

• iBobor online informatikai verseny

A 2016/2017 –es iBobor online informatikai versenyben a Bobríci kategóriában 15 486-an vettek részt.

60,00 pont, 80. percentil

A 2016/2017 –es iBobor online informatikai versenyben a Junior kategóriában 8179-en vettek részt.

Sikeres megoldók a Junior kategóriában:

Kukoricás Bence II.BG                 68,01 pont  98 percentil

Balázs Bendegúz Boáz II.BG      58,68 pont 94 percentil

Oltman Tamás I.G                     50,69 pont 86 percentil

• Gloria Victis – történelmi vetélkedő

A Rákóczi Szövetség rendezésében minden év októberében megrendezik a Gloria Victis történelmi vetélkedőt, ahová a Kárpát-medence 60 legjobb háromfős csapata jut be. Az idei évben a vetélkedő témája az 1956-os forradalom volt. A nívós versenyen iskolánkat képviselve az előkelő 18. helyen végzett Ferencei Boglárka (IV.G), Antal Réka (III.BG) és Hrčka Alexandra (III.BG). Kiemelkedő sikereikhez gratulálunk!

• Doberdói Bánlaky József történelmi-műveltségi vetélkedő

Az Üllői Művelődési Központ által meghirdetett Doberdói Bánlaky József életútját és az első világháború eseményeit feldolgozó történelmi-műveltségi vetélkedőn iskolánk VIII-kos tanulói is részt vettek: Gerenyi Gergő, Ferencz Krisztina, Kišiday Fülöp, Kováč Csenge, Berta Dániel és elnyerték a dobogó 3. fokát. Eredményükhöz gratulálunk!

• Édes Anyanyelvünk

A sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnáziumban rendezték meg az Édes Anyanyelvünk országos anyanyelvi vetélkedőt, ahová a határontúli iskolákból is meghívták a felvidéki Szép Magyar Beszéd országos versenyének győzteseit. Iskolánkat Horváth Barbara (IV.G) eredményesen képviselte, aki a 150 versenyzőből a 26. helyezést érte el. Sikeréhez gratulálunk!

• Diákolimpia 2016

Iskolánk történetében még nem volt diákunk, sem csapatunk,  akik a diákolimpia döntőjébe jutottak volna. Ebben a tanévben ez megváltozott, hiszen, az egyéni versenyben  Vištan Samu  4. lett. Vele együtt még négy versenyző jutott a diákolimpia döntőjébe. Mindegyik versenyző játszott a többi  vetélytársa  ellen. Samu végül szoros küzdelemben az ötödik lett.

Gratulálunk!

• Dobó István és kora irodalmi-történelmi vetélkedő

2016.06.03-án harmadik alkalommal vettünk részt a Dobó István és kora irodalmi-történelmi vetélkedőn Nagyszelmencen.
    Ötfős csoportokban mérhették össze tudásukat diákjaink másik 13 iskolával.
    Iskolánkat Papán Attila (VIII), Gerenyi Gergő (VII), Köteles Lilla (VII.), Szabó Zsófi(VI.), Gablyasz Edina Lilla (VI.) képviselték.
    A 14 iskola közül a máraisok a 6. helyen végeztek.
    Gratulálunk a sikereikhez!

• Tompa Mihály Országos Verseny

Iskolánk diákjai az idén is sikeresen szerepeltek a Tompa Mihály Országos Versenyen, melyet Rimaszombatban rendeztek április 28-30. között.

• INFOPROG-Kárpát-medencei magyar tannyelvű középiskolások informatikai versenye

Ez év április 21-22. között immár huszonegyedik alkalommal mérettek meg a döntőbe jutott csapatok az INFOPROG kárpát-medencei magyar középiskolák informatikai versenyén, mely egyúttal a szlovákiai magyar középiskolák országos bajnoksága is. Az egyedülálló kezdeményezés döntőjének a szlovákiai Fülek és Salgótarján adnak otthont.

Iskolánkból három diák jutott tovább a döntőbe: Bazár György, Fülöp Dávid és Füleky   László. Iskolánk tanulója Bazár György 1. helyezést ért el országos versenyen és  3.  helyezést ért el a nemzetközi szinten egy rendkívül erős mezőnyben. A SAP Hungary Kft. felajánlásának köszönhetően 100 000 Forint ösztöndíjat vehetett át, amelyet informatikai eszközökre, tankönyvekre költhet. Fülöp Dávid országos szinten 3. helyezést ért el, és 30 000 Forintos ösztöndíjban részesült. A döntőbe bejutott harmadik diákunk is méltóan képviselte iskolánkat a felhasználói kategóriában; Füleky László 7. helyezést ért el országos szinten.

• Nemzetközi diákolimpia-országos válogató

A Pozsonyban megerndezett országos válogatón Kekeňák Tamás 1. helyezett lett, így kijutott a Nemzetközi diákolimpiára amit Hong Kong-ba rendeznek meg 2016. 7. 6.-16.-ig.

• Matematika olimpia-országos forduló

A matematika olimpia országos fordulóján Kekeňák Tamás az 1. helyezést szerezte meg. Az országos fordulót Besztercebányán 2016. április 4-5-én rendezték meg.

• Nemzetközi Magyar Matematika Verseny

Nemzetközi Magyar Matematika Verseny magyar anyanyelvű középiskolásoknak kiírt matematikaverseny.  2016. március 11-15. között került megrendezésre Budapesten. Iskolánkat Kekeňák Tamás IV. B osztályos diákunk képviselte, ahol 2. helyezést ért el.

• Földrajz olimpia

Mint minden évben, az alapiskolásokkal idén is bekapcsolódtunk a földrajz olimpiába. Az iskolai fordulóra 32-en jelentkeztek, ebből 25 diákunk sikeres megoldóként végzett, ám csupán 9-en képviselhették iskolánkat a járási fordulón, ahol 6 sikeres eredmény eredmény született. A legjobban Papán Attila  8.osztályos tanuló szerepelt (3.helyezést ért el), s az ő képviseletében részt vehettünk a kerületi fordulón, itt szintén sikeres megoldóként végzett.

• Médiasztár verseny

A Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola és a Pátria Rádió közös szervezésében idén is megrendezték a Médiasztár versenyét. A versenyt a felvidéki magyar tanítási nyelvű iskolák részére rendezik, több kategóriában lehet nevezni. Az év riportere kategóriájában országos negyedik helyezést ért el Homolya Krisztína (IX.), aki a több fordulóból álló levelezős versenyben kipróbálhatta magát, mint újságíró. Sikeréhez gratulálunk!